top of page

ukraine combart

Політика протидії відмиванню грошей

1. Введення

Відмивання грошей – це термін, який використовується для низки злочинів, пов’язаних із доходами, отриманими злочинним шляхом, або фондами тероризму. Воно включає володіння або будь-який спосіб поводження з ними чи приховування доходів від будь-якого злочину.

Процес відмивання грошей складається з трьох етапів:

  • розміщення, за допомогою якого кошти (часто готівкою) надходять до фінансових систем;

  • нашаровування, за допомогою якого кошти проходять через складну послідовність трансакцій, призначених для того, щоб зробити неможливим для слідчих прослідкувати походження коштів;

  • інтеграція, точка, коли кошти виходять із процесу назад у законну економіку таким чином, що їх неможливо розпізнати як доходи від злочину.

 

Благодійні організації можуть бути особливо уважні до потенційних осіб, які відмивають гроші.

Міжнародна присутність в регіонах, де існують серйозні проблеми з контролем і регулюванням фінансів, робить їх особливо привабливими для використання як етапу нашаровування.

 

2. Запобігання тероризму

UKRAINE COMBART — некомерційна громадська організація, яка передає кошти партнерам Збройних Сил України, які залучені у війну через російське вторгнення в Україну, для придбання обладнання для територіальної оборони, яке дозволяє бачити та запобігати наступу супротивника (термографічні камери, біноклі, дрони).

Ми не співпрацюємо з терористичними організаціями і не передаємо гроші партнерам, які здійснюють, фінансують або пропагують терористичні дії. Ми повністю віддані тому, щоб усі наші бізнес-процеси зводили до мінімуму ризик перенаправлення коштів на терористичні чи будь-які інші злочинні цілі. Ми працюємо в рамках закону, щоб гарантувати, що наша робота та робота наших партнерів використовується за призначенням.

3. Обов'язки всіх працівників, піклувальників, волонтерів, консультантів, відряджених та стажистів

Чинне кримінальне законодавство покладає на всіх осіб три обов’язки:

  • не допомагати в процесі відмивання грошей шляхом придбання, приховування, маскування, утримання або використання доходів, одержаних злочинним шляхом

  • не зашкоджувати розслідуванню

  • не зв’язуватися з будь-якою особою, яка була підозрювана та повідомлена про можливе відмивання грошей

 

Важливо мати на увазі, що закон вимагає повідомляти про всі випадки підозри, незалежно від їх розміру.

4. Процедура донесення

За законом треба повідомити офіцера з питань відмивання грошей (MLRO), який відповідає за отримання повідомлень про підозру в організації та за передачу їх Національній службі кримінальних розслідувань (NCIS).

MLRO для UKRAINE COMBART є фінансовий директор. Він/вона виконуватиме всі обов’язки щодо цієї політики та отримуватиме форми звітів про підозрілу діяльність. Він/вона також відповідатиме за зв'язок з NCIS.

Якщо хтось зі співробітників знає або підозрює, що відбувається відмивання грошей, він повинен повідомити про це MLRO, як тільки зʼявляється підозра. Будь-яка затримка залишає їх підозрюваними у двох звинуваченнях: у неповідомленні та у сприянні правопорушенню. Їм не потрібно з’ясовувати характер злочину, який дає їм підстави підозрювати, що незвичайна операція може бути прикладом відмивання грошей. Однак вони повинні вміти пояснити, що викликало у них підозру. Повідомлення завжди слід негайно подавати до MLRO, навіть якщо більш пізні відомості підтвердять необґрунтованість підозри.

Найкраще не обговорювати будь-які підозри з колегами, особливо якщо вони також мають стосунки з підозрюваною особою, оскільки вони можуть (навіть ненавмисно) сказати або зробити щось, що може спонукати цю особу зрозуміти, що вона може бути об’єктом підозри. Це питання ніколи не повинно обговорюватися ні з ким за межами UKRAINE COMBART, крім відповідних законодавчих органів, за винятком дозволу MLRO.

Про будь-яку підозру слід повідомити письмово, використовуючи форму звіту про підозрілу діяльність. Форму звіту про підозрілу активність слід подавати лише в друкованому вигляді або факсом; електронної пошти буде недостатньо для виконання передбаченої законом відповідальності, вона недостатньо захищена, щоб уникнути небезпеки сповіщення потенційного відмивача грошей.

Після подання звіту будь-який контакт із підозрюваною особою чи організацією має здійснюватися лише за наявності чіткої згоди MLRO. Якщо MLRO вирішить подати звіт до NCIS, тоді всі дії, пов’язані з підозрюваною стороною, повинні бути негайно заморожені, і жодних контактів не повинно встановлюватись без згоди NCIS.

5. Скарги

Якщо ви бажаєте поскаржитися на цю політику або звернутись щодо запиту на надання вашої персональної інформації, зв’яжіться з нами за вказаною нижче адресою.

UKRAINE COMBART

REZ DE CHAUSSEE

38 RUE DU FAUBOURG SAINT MARTIN

75010 PARIS 10

Телефон: +33 7 82 24 45 18

Email: see2live.ua@gmail.com

Іншу інформацію ви можете знайти на сторінці контакти.

Таблиця контролю версій

image_2022-06-17_230819491.png
bottom of page